בר מצווה באולם או בכותל

הרבה אנשים שומעים את צירוף המילים "בר מצווה בכותל" ולא מבינים, איך זה ייתכן! כיצד ניתן להעביר את החגיגה המסורתית באולם עם אותה ארוחה קבועה בעלת 2 המנות והקינוח, התזמורת והריקודים, הצלמים והדרשה – לרחובות ירושלים? ואולי, בשביל מה. הרי במשך השנים נבנתה מסורת שלמה כלפי  האירוע השגרתי והרגיל. ולמה לשנות את המצב הקיים.

כל כך הרבה פעמים הוזמנו לבר מצווה וידענו בדיוק איך זה יתחיל ואיך זה יגמר. האם באמת ניתן לבצע את האירוע בדרך שונה?

איך מתנהל יום הבר מצווה ואיך הוא משמר את החוויות האהובות מהטקס המסורתי.

לרוב, יום הבר מצווה בכותל יתחיל עם אוטובוס שיאסוף את האורחים מטעמי גיבוש ולוגיסטיקה ויסע איתם ליעד הראשון- ארוחת הבוקר. כולנו יודעים שבלי קצת אוכל במערכת "אין עם מי לדבר" בטח בלי הקפה החם. אחרי ארוחת הבוקר האורחים בוודאי יהיו מלאים בסוכר והמון אנרגיה- בדיוק בזמן למדריך שישמח ויקפיץ את כולם באוטובוס, ישיר וירקוד עם ילד הבר מצווה ויכניס את כל המשתתפים לאווירה טובה ושמחה לקראת אירוע הבר מצווה בכותל המצפה להם בירושלים עצמה.

שער האשפות נבנה במאה ה-16 וסביר להניח שחזה כבר בהמון אירועים מרגשים, מקום מושלם לאירוע המרגש של תהלוכת הבר מצווה. שופרות ותופים הם מוזיקת הרקע המתאימה ביותר לתהלוכה של הורי וילד הבר מצווה מתחת לחופה בליווי מדריך האירוע, וריקודים ספונטניים שפורצים מתוך האורחים לכדי מעגלים, שירה ושמחה של ממש.

הצלמים מצלמים תמונות ללא הפוגה כשהכותל בכבודו ובעצמו משמש כרקע. דומם ויציב, משקיף עלינו. שנים שייחלנו לזכות ולבקר ולגעת והנה אנחנו חוגגים בר מצווה אל מולו של הכותל שעומד כעד לאירוע שלנו. ואיך זכינו…

הוצאת ספר תורה, קריאה בתורה, הנחת תפילין, הכול בקדושה ובשמחה ובלווי מדריך שמשגיח ודואג לעזור לילד כשצריך, לחזק אותו כשקצת מלחיץ ומתבלבלים – ולנהל את טקס הבר מצווה בהצלחה.

ממשיכים קדימה לקצת בידור מהנה בדוגמת אטרקציה הידועה יותר בכינוייה "האטרקציה המרכזית של היום" כי בסופו של דבר, מי לא אוהב לשבת באולם קולנוע על כיסא שזז בהתאם לסרט שעל המסך שמלמד על ירושלים בצורה חוויתית. או אולי לצפות בהיסטוריה של ירושלים המיוצגת על גבי טונות של זכוכית? כל תצפית או אטרקציה מוסיפה נופך אחר לגמרי לאירוע והופכת אותו לבלתי נשכח למשתתפים בו.

ואם היינו בטוחים שלא ניתן למצוא תחלופה לארוחה המסורתית, עשרות המסעדות שמציעה העיר ירושלים אולי יוכיחו לנו אחרת. מעוצבות, נעימות ומקבלות פנים, המסעדות ערוכות לאירועיי הבר מצווה בכותל ומציעות מבחר בלתי נגמר של מנות וטעמים הייחודים לעיר העתיקה. במסעדה ניתן גם לערוך תוכנית לאורחים ולמשפחה, להציג מצגת תמונות ולקרוא את הדרשה.

בקיצור, אם חשבתם שהאופציה היחידה לחגיגת בר מצווה היא באולם כפי שנהגו אבות אבותינו, אולי כדאי לשקול את הנושא בשנית ולנסות ולהעז ולהפתיע את האנשים הקרובים אליכם במשהו פחות שגרתי וקצת יותר אישי ומפתיע.

שתף את הפוסט:

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים
ונחזור אליכם או התקשרו: 050-5648884

Call Now Button