עשרת הדברות לחוגגי בר מצווה בכותל

לאחר ניסיון של שנים רבות בהפקת ארועי בר מצווה בכותל רכזנו עבורכם את הטיפים המועילים ביותר בתחום על מנת שהיום שלכם יהיה נוח ומוצלח יותר.
תנו לנו, האנשים שנמצאים בכותל כל שני וחמישי לעזור לכם לעבור את היום המיוחד הזה בנוחות המירבית ו…תשמחו עלינו 😉

זמנים זה קודש-
עוד לא נולדה משפחת הבר מצווה שהגיע בזמן לאירוע.
תמיד יש עיכובים, פקקים, צילומים שמתארכים ועוד.
לכן, מומלץ בחום "לגזור זמנים" מראש. למשל אם אתם רוצים לצאת מרחובות בשמונה וחצי, קבעו עם כולם בשמונה. אם רוצים לצאת מלטרון בתשע קבעו עם כולם לפחות חצי שעה מראש.
לגבי המסעדות ונותני השירות במהלך היום, בדרך כלל צוות ההפקה יטפל בתיאומי איחורים אך אם אתם מטפלים בזה הכינו את בעל המסעדה מראש שייתכן ותאחרו בין חצי שעה לשעה וחצי ("נגיע למסעדה בין 2 ל-3 ולא נגיע ב-2). תכננו את עצמכם בהתאם והשאירו בלו"ז זמן לבלת"מים- דברים בלתי מתוכננים מראש.
אל תשכחו שלהעלות ולהוריד 50 איש מאוטובוס יכול לקחת גם רבע שעה.

לא תנעל –
כולנו יודעים שיופי הוא לא בהכרח נוחות. במיוחד בנעליים.
תהלוכת השמחה משער האשפות לכותל מחייבת נעליים נוחות ולא נעלי שפיץ או עקב. כשנוח לכם אתם יותר פנויים בגוף ובנפש לשמוח וליהנות מהרגע.
לכן מומלץ להביא נעליים נוחות מראש או נעליים חגיגיות לצילומים ונעליים נוחות לתהלוכה והתפילה. שנאמר: "שמור נעלינו כמו ילדים".

מים בששון-
בשני מקרים במהלך היום האורחים זקוקים למים-לפני התהלוכה ואחרי החזרה מהכותל בתום התפילה.
– לפני התהלוכה נחלק להם בנדיבות כוסות מים מבקבוקים גדולים (לא לשכוח כוסות חד"פ) ולא מבקבוקים אישיים. למה? בקבוק אישי בידיים של אורח זה פחות אורח שמוחא כפיים ופנוי לרקוד בתהלוכה. נתת לו בקבוק מים=נטרלת אותו. לא חבל?!
– לאחר היציאה מהכותל וההמתנה לאוטובוס האורחים מגיעים לאוטובוס עייפים וצמאים. שם חשוב שיחכו להם בקבוקי מים קרים ובשפע. כמויות ל-50 איש: 4 שישיות מים של 2 ליטר.

מגשי עוגיות-
כמו במים, גם בעוגיות-אורח שסוחב מגשים לא פנוי לרקוד ולמחוא כפיים והוא "מנוטרל". זה מעיק לו, והוא מאבד את הסבלנות בתהלוכה. קחו את זה בחשבון.
בנוסף, האורחים שלכם מגיעים לכותל לאחר ארוחת בוקר משביעה (בשני המקרים מדובר במסעדות שאתם סוגרים דרכנו) ולאחר הכותל הולכים לארוחת צהריים בשרית. הם לא צריכים גם עוגיות באמצע. זה בד"כ לא נאכל וחבל.
אם אתם מתעקשים שזה מסורת וזה מצטלם טוב, שזה נכון אגב, אז אפשר להביא 2-3 מגשים בשביל התמונות והכיבוד בקטנה.

כיפות וצעיפים לעם קדושים-
חלוקת כיפות וצעיפים זה יפה אך חשוב לזכור שני דברים:
הבאת סיכות לכיפות כדי שלא תתבאסו שכולם שמים את הכיפה בכיס ו/או רודפים אחריה ברוח. 2. מומלץ לחלק את הכיפות רק בסוף התהלוכה, לפני הכניסה לכותל, כיוון שאורחים לא יכולים לרקוד בנוחות כשיש להם כיפות חדשות על הראש. צעיפים אפשר לחלק בתחילת התהלוכה.

לא יהיה לך סוכריות על פניי-
לא פעם ולא פעמיים קרו מקרים שהחתן בכה מרוב כאב הצלפת הסוכריות. נכון, זה צבעוני וחגיגי אך זה בהחלט יכול להיות כואב ומציק. ולא רק לחתן. ולכן חובה להצטייד בסוכריות קטנות או סוכריות רכות (ג'לי) שעושות את אותו "אפקט חגיגי" בלי צלקות וסקילות.

מצגת וסרטון-
הכנתם סרטון להקרנה במסעדה? הגיעו מוכנים!
הביאו אתכם מחשב נייד שבו יש כבר את הסרטון הקסום ובנוסף הצטיידו בגיבוי של הסרטון בדיסק און קי נגיש בו תכניסו גם את השירים ששילבתם בסרטון בקבצים נפרדים.
אורך הסרטון המומלץ הוא לא יותר מחמש דקות- אפשר להראות מספר תמונות מכל תקופה בחייו של החתן אך הגזמה בתמונות מעיקה על האורחים ולכן כדאי לשלב סרטונים קצרים ומשעשעים במהלך הסרטון אפילו אם הם לא קשורים לחתן.

כבד את אורחיך-
בתום ארוחת הצהריים לפני הקינוחים חשוב שתיגשו למרכז המסעדה (היעזרו במדריך) וברכו את האורחים שלקחו יום חופש וכבדו אתכם בנוכחות שלהם. אם אתם מתביישים אפשר לומר בקצרה "תודה רבה לכל מי שהגיע לכבד אותנו היום, בעזרת ה' נחזיר לכם בשמחות שלכם". בהזדמנות הזאת אפשר לעשות הרמת כוסית "לחיים" עם כל האורחים.

הגעה עצמאית לכותל-
אם אתם קבוצה קטנה שבוחרת להגיע לכותל באופן עצמאי ולא עם אוטובוס דעו שקשה עד בלתי אפשרי למצוא חניה באזור הכותל בימי שני וחמישי ובכלל, ולכן עדיף מראש לחנות בחניון ממילא ולקחת מוניות (5-7 דקות נסיעה) או לחנות בחניון הסינמה סיטי (בכתובת-שדרות רבין 10) ומשם לקחת מיניבוס או אוטובוס אם למשל אתם משפחה מירושלים והסביבה שלא מתחילה בלטרון.
אם כולכם הגעתם עם האוטובוס לכותל ויש רק דוד אחד או שניים שמגיעים עצמאית ומחפשים חניה באזור, דעו מראש שזה לוקח המון זמן ואל תתנו להם לעכב את פתיחת התהלוכה שלכם. אמרו להם מראש לחנות בממילא/קרתא ולקחת מונית.

החתן שלכם-
א. חברי החתן- שימו לב טוב ותחזיקו חזק: ברוב המקרים מומלץ לא להביא את החברים לאירוע. הם גורמים לחתן להיות מובך מכל העניין, הם מתעסקים רק בלזרוק עליו סוכריות ולהסתלבט עליו, אתם גם צריכים להיות אחראיים עליהם שלא ייעלמו גם להשתיק אותם וכמובן גם לשלם עליהם הרבה כסף במסעדות. עדיף להשאיר את האירוע בפורום משפחתי ובמקרה הצורך לצרף אם אין ברירה 2-3 חברים קרובים, לא יותר.

ב. דיברנו על כולם חוץ מעל המסמר של האירוע, אז לסיום כמה מילים על הדבר שלשמו נתכנסנו.
אתם מכירים יותר טוב מכולם את הילד שלכם ואת החששות או החוזקות שלו. לכן חשוב שתעשו לו שיחת "תיווך" מראש והסבירו לו פחות או יותר מה מצפה לו ומה מצפים ממנו- למשל שיצא מהביישנות שלו לכמה שעות, שימחא כפיים וישתף פעולה עם האירוע. הסבירו לו מראש שזה ה-יום שלו וכולם כולם הגיעו מכל הארץ לכבודו אז שיתכונן להמון תשומת לב נישוקים וחיבוקים מכולם.
כמו כן, דאגו לנוחות שלו- תנו לו לשתות הרבה מים ואיזה שוקולד בבוקר לפתוח את היום בחיוך. שדרו לו שאתם סומכים עליו ומאמינים בו. אמרו לו שגם אם הוא יטעה בקריאה בתורה אף אחד לא יודע שהוא טעה כי הוא היחיד שמכיר את הקריאה אז אין טעם ללחץ, מה גם שהמדריך צמוד אליו כל היום ותמיד יהיה שם בשבילו.
מבחינת ביגוד, אפשר להביא לחתן חולצת פולו חגיגית או טריקו לבנה לאוטובוס ולארוחת בוקר, ומכופתרת להחלפה לתהלוכה והתפילה.
אגב, מומלץ בחום להגיע "מכופתרים" לאירוע, וזה תקף גם לגבי האבא והאחים.
מבחינת צבעים מומלץ ללכת על הלבן הקלאסי או התכלת הבהיר שמצטלם מצויין.

מאחלים לכם יום מהנה ומשמעותי ומקווים שתפיקו תועלת מהטיפים שהענקנו לכם לעיל.
הכל נעשה באהבה ובשמחה לכבודכם- הלקוחות האהובים והמפרגנים שלנו. אנחנו תמיד כאן בשבילכם.

מאיר כהן הינו מדריך בחברת בני רוזנר הפקת בר מצווה בכותל.

שתף את הפוסט:

לשיחת ייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים
ונחזור אליכם או התקשרו: 050-5648884

Call Now Button